Gerritschinkel.nl Columns & meer

21okt/260

Grey DeLisle – Don’t turn around

De Amerikaanse singer-songwriter, comédienne en stemactrice Grey DeLisle, is als Erin Grey Van Oosbree geboren op 24 augustus 1973 in Fort Ord, California. Haar moeder was zangeres en haar vader, een vrachtwagenchauffeur, hield van countrymuziek en dat zou later de basis blijken voor de zangcarrière van Grey. Na de scheiding van haar ouders gaat Grey bij haar grootmoeder in San Diego wonen, een zangeres die nog met Tito Puente heeft samengewerkt. Behalve zangeres is DeLisle ook stemactrice en comédienne. Eind jaren ’90 zingt DeLisle in de vrouwenpunkband Side Saddle. Haar solodebuut The small town komt in 2000 uit.

Deze maand verschijnt er weer een nieuw album van Grey DeLisle. De opnamen van dit album, Don’t turn around begonnen voordat producer Andy Paley op 20 november 2024 overleed. De productie werd voltooid door Marvin Etzioni. DeLisle wordt op dit album bijgestaan door een keur van doorgewinterde musici.

Het openingsnummer Everyday of the week ends in why is klassieke country, een fijn geinstrumenteerde tearjerker. In You’re driving me away is Grey te horen in een prachtig duet met Dave Alvin. Met maracas, castagnetten en tamboerijn raken we hier in Caraïbische sferen. Drive around is een lekker vlot liedje met accordeon en good old Mickey Raphael op mondharmonica. Mooi ingetogen zang, cello’s, lap steel en pedal steel bepalen de sfeer in het titelnummer Don’t turn around.

There’s the door is weer pure country met een hoog Dolly Parton gehalte. Genieten van de pedal steel, de violen, de bas en de backing vocals. Ook in het uptempo Disneyland wordt weer heerlijk geïnstrumenteerd met o.a. fraai gitaarwerk van Jack Gideon. Na het intieme Don’t break the string gaat het er daarna in Open mic at the Stumble Inn steviger aan toe me elektrisch gitaarwerk van Deke Dickerson en Stephen McCarthy, de pedal steel Greg Leisz en de klavecimbel van Dave Lang. In Your mama doesn’t love me anymore is het weer feest met de pedal steel van Leisz, de bas van Bob Glaub en het drumwerk van Bernie Dresel. Stevig wordt het weer met het rockende The lights are off but there’s somebody’s home met de gitaren van Dickerson en McCarthy, de strakke ritmesectie en de mondharp van producer Paley. Het slotnummer Claire is nogal afwijkend van de overige songs, waarin Paley met zijn vele instrumenten bewijst een echte multi-instrumentalist te zijn.

Conclusie: Dont turn around is een album om van te genieten.

Tracks:

  1. Everyday of the week ends in why
  2. You’re driving me away
  3. Drive around
  4. Don’t turn around
  5. There’s the door
  6. Disneyland
  7. Don’t break the string
  8. Open mic at the Stumble Inn
  9. Your mama doesn’t love me anymore
  10. The lights are off but there’s somebody’s home
  11. Claire

Line up:

  • Grey DeLisle – zang en backing vocals (all tracks), handclaps (track 8,9)
  • Deke Dickerson – bas VI (track 1,2,4,5,6), elektrische gitaar (track 3,8,9,10)
  • Bernie Dresel – drums (all tracks)
  • Murry Hammond – bas (track 1,2,3,4,5,6,10,11)
  • Dave ‘Mustang’ Lang – piano (track 1,3,11), klavecimbel (track 8,9)
  • Stephen McCarthy – Nashville gitaar (track 1,3), elektrische gitaar (track 4,8,9,10,11), akoestische gitaar (track 7,10), slide gitaar (track 10)
  • Chris Scruggs – steel gitaar (track 1)
  • Tammy Rogers – viool, altviool (track 1,4,5,6)
  • Marvin Etzioni – maracas (track 1,2,4,8,9,10), marimba (track 1), cabasa, koebel (track 1), tamboerijn (track 2,3,8,9), castagnetten (track 2), lap steel (track 4)
  • Dave Alvin – zang (track 2)
  • Jack Gideon – elektrische gitaar (track 2,4), percussie (track 4), akoestische gitaar (track 5,6), shaker (track 7)
  • Andy Paley – sleebel (track 1,11), tamboerijn, piano (track 1), elektrische gitaar (track 1,11),  timpani, bell tree, harmonica, klavecimbel templeblocks, vibes, Glockenspiel, drums, bell tree (track 11), bas (track 1,11) 
  • Mike Bolger – accordeon (track 3,11)
  • Mickey Raphael – harmonica (track 3)
  • Gideon Klein – cello (track 4,6)
  • Greg Leisz – pedal steel (track 4,5,6,8,9)
  • Kyle O’Donnell – bariton saxofoon (track 4)
  • Mandy Barnett – backing vocals (track 5)
  • Corky Hale – harp (track 11)
  • Bob Glaub – bas (track 8,9)
Reacties (0) Trackbacks (0)

Nog geen reacties


Leave a comment

Nog geen trackbacks.