Gerritschinkel.nl Columns & meer

7okt/260

Memory Lane

Voor de zekerheid vertrok ik afgelopen zaterdag op tijd naar de Sportlaan. De stadsderby GSV – ONA stond op het programma, dus wie weet werd het een drukte van belang, daarom wilde ik geen enkel risico nemen om van een plaatsje verzekerd te zijn. Het was natuurlijk een illusie om te denken dat de voetbalfans in rijen voor het loket zouden staan, maar een beetje wegdromen in het verleden mag toch wel, of niet soms?

Ik kon zaterdagmiddag snel en ongehinderd doorlopen. De kassa was gesloten, maar dat is tegenwoordig bij veel voetbalclubs het geval, dus dat was geen verrassing. Toen ik een aantal weken geleden bij GSV bij de bekerwedstrijd tegen Moordrecht was, was het heel rustig, kon je als het ware iedereen de hand schudden en was je binnen twee minuten klaar. Maar zaterdag was het toch een ander verhaal. Het was gezellig druk, het mooie weer werkte natuurlijk ook mee, en ik herkende meteen een aantal bekende gezichten. Collega columnist Willem Dekker, ONA man bij uitstek en ook bekend onder de eretitel ‘voetbalgek’, zat met zijn nieuwe knie op de tribune en ging met zijn verhalen uiteraard decennia terug in de tijd. Olympiaan Vincent Govers, ook met een GSV verleden, kon zich ook nog memorabele momenten voor de geest halen. Ook de bekende Gouwenaar Leen Bezem, oud doelman van Hermes DVS en trainer van o.a. SV Gouda, was blijkbaar nieuwsgierig, want hij heeft ook een ONA verleden.

Veel GSV’ers hebben een ONA verleden. En ook andersom. Neem Theo van Eck, oer GSV’er maar nu al jaren een ONA man. Hij zal die middag ongetwijfeld prettige mixed feelings hebben gehad. En datzelfde zal ook gespeeld hebben bij Chris Langeveld, die net als van Eck successen bij beide Goudse clubs heeft gekend.

Het was zaterdagmiddag voor veel aanwezigen een soort memory lane. Een beetje wegdromen in het verleden. De wedstrijd op zich was soms vermakelijk en sportief, daar is alles mee gezegd. En nu maar duimen dat de gloriejaren van zowel ONA als GSV weer terugkeren.

Reacties (0) Trackbacks (0)

Nog geen reacties


Leave a comment

Nog geen trackbacks.